Katharina Volckmer uvedie preklad knihy Jewish Cock

28.10.2022

Na začiatku novembra sa na pulty kníhkupectiev dostane slovenský preklad provokatívneho debutu Jewish Cock. Jeho autorka Katharina Volckmer ho príde osobne uviesť do Liptovského Mikuláša a do Bratislavy.

Spisovateľka Katharina Volckmer pochádza z Nemecka, ale dnes už trvalo žije v Londýne, kde sa okrem písania venuje práci literárnej agentky.

Jej provokatívny knižný debut Jewish Cock už pred dvomi rokmi upútali pozornosť britskej literárnej kritiky a médií. Mimoriadna spoveď mladej ženy, ktorú zachytila Volckmer vo svojej próze, následne šokovala tisícky čitateľov a čitateliek po celom svete.

"Myslia si, že je neprístojné hovoriť naraz o sexualite a holokauste, ten by vraj mal byť vždy hlavnou témou a tieto veci by sa nemali miešať," hovorí Katharina Volckmer o kritikoch knihy a jej hrdinky, ktorá do hĺbky analyzuje vývoj vlastnej sexuality a kruté dedičstvo po svojich nemeckých predkoch.

V knihe Jewish Cock sa mladá žena počas vyšetrenia u istého doktora Seligmana spovedá z osobných strastí. Hoci na neho ledva dovidí, prezrádza mu všetko o svojej minulosti, túžbach, či zápase s vlastnou sexualitou a identitou. Už pár rokov žije v Londýne, kde sa snaží odpútať od predkov a prekliatej nemeckej domoviny. Vo svojej spovedi si nedáva servítku pred ústa a pozýva nás na cestu ku koreňom svojich sexuálnych fantázií; k panovačným matkám, rodinnej traume a liečivým účinkom veveričích chvostov.

Katharina Volckmer mení zaužívané predstavy o tom, čo môže byť v našich životoch premenlivé a čo v nich, naopak, bude mať vždy pevné miesto.

Program Kathariny Volckmer na Slovensku:
04.11. Liptovský Mikuláš - Diera do sveta / Mobilis festival 2022 - 18:00 - moderuje: Michal Tallo
05.11. Bratislava - Literárny klub v Rómerovom dome - 19:00 - moderuje: Michal Tallo

Návštevu Kathariny Volckmer na Slovensku pripravilo kultúrne centrum Diera do sveta a občianske združenie literárnyklub.sk v spolupráci s vydavateľstvom Literárna bašta.

Tešíme sa na stretnutie!

Foto: Liz Seabrook