Stretneme sa na 10. BRaK-u v Novej Cvernovke?

22.05.2023

Rok čo rok sa malé slovenské a české vydavateľstvá tešia na slávnosť knižnej kultúry, ktorá sa od roku 2019 koná v priestoroch Novej Cvernovky v Bratislave. Inak tomu nebude ani tento rok. Desiaty ročník Bratislavského knižného festivalu sa uskutoční na známom mieste od 1. do 4. júna 2023.

V našom vydavateľstve sa tešíme obzvlášt na návštevu talianskej autorky Beatrice Salvioni, ktorá príde uviesť svoj úspešný debut Špina. V diskusii s moderátorkou Andreou Makýšovou Volárovou ho predstaví v sobotu 2. júna, presne o 19:00. Jej slovenská návšteva sa koná aj v rámci festivalu Dolce Vitaj s podporou Talianskeho kultúrneho inštitútu.

Okrem Beatrice na festival zavíta množstvo zahraničných aj domácich hostí ako napr.: Narine Abgarian (AM), Andrzej Stasziuk (PL), Krisztina Toth (HU), Grigory Semenchuk (UA), Ostap Slyvynsky (UA), Dmitrij Kapitelman (DE), Tatiana Țîbuleac (MLD), Lana Bastašić (SRB), Daniel Majling (SK) a Ján Buzássy (SK).

Súčasťou programu bude aj tento rok vydavateľská konferencia, ktorá sa bude konať už 1. júna v Ateliéri Svetlík (NC). Program so zaujímavými hosťami/tkami bude hľadať odpoveď na otázky ako knižný trh ovplyvní rýchly rozvoj umelej inteligencie, či je súčasný výber kníh dostatočne rozmanitý a ak nie, ako ho otvoriť pestrej škále príbehov a prístupov a nakoniec, ako knihy lepšie predať a zviditeľniť v priestore sociálnych sietí a prepojených umeleckých foriem.

Na festivale nebude chýbať knižný trh, ktorého sa zúčastní aj naše vydavateľstvo. Po novom budú predajné stánky, vrátane toho nášho, otvorené už v piatok od 15:00 do 20:00. Počas soboty budete môcť svoje obľúbené vydavateľstvá stretnúť od 10:00 do 19:00 a v nedeľu od 10:00 do 17:00.