Živá knižnica #2 (podcast)

22.03.2022

Súčasťou projektu Silné čítanie, na ktorom spolupracujeme s Centrom komunitného organizovania a Amnesty International Slovensko je aj miniséria podcastových adaptácií obľúbenej metódy živá knižnica.⁠ Už teraz si môžete vypočuť ďalšiu epizódu.

"Isaac Ester Godla House of Queerness je fiktívne meno, ktoré reprezentuje všetky moje identity dokopy a moju neustálu snahu nájsť medzi nimi súlad. Použitie židovských mien mužského a ženského rodu ako odkaz na môj židovský pôvod a rodovo premenlivú (genderfluid) identitu.

Godla je rómske priezvisko po mojom otcovi. Tohto priezviska som sa vzdal, keď som mal 15 rokov, je pre mňa stále pripomienkou nielen rómskej identity, ale aj hanby, ktorú som v sebe dlho niesol. House of Queerness je odkazom na moju queer identitu.

Zmenami mena a snahou ujasniť si, kým som, prechádzam dlhodobo a je to neustály proces, ktorý ma posúva ďalej v živote. Rád by som ukázal ľuďom, že je v poriadku hľadať samého seba, prechádzať týmto procesom a otvorene ho komunikovať navonok." Toto sú slová jednej zo živých knižiek, ktorá sa s nami podujala natočiť epizódu krátkeho seriálu podcastov plných jedinečných príbehov. 

Vypočujte si náš nový podcast na nasledujúcich platformách:

Spotify

Apple Podcast

Buzzsprout

 ⁠

Idea a realizácia: ​Kristína Országhová

Grafický dizajn a animácie: Dávid Koronczi v spolupráci s Jurajom Mydlom

Zvuková postprodukcia: Jonatán Pastirčák


Projekt 'Silné čítanie' je podporený z programu ACF - Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou"